Ogólnopolski projekt edukacyjny: "Sztuka emocji"

2023-10-25
sztuka emocji
W tym roku szkolnym grupa "Tropicieli" bierze udział w Ogólnopolski projekcie edukacyjnym „Sztuka emocji”.
Projekt ma na celu skierować uwagę dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego
sztukę pod jej wszelakimi postaciami.
Celami głównymi projektu są: przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach, wzmacnianie poczucia wartości, indywidualność, oryginalność dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji
osobowych i uczestnictwa w grupie, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o zdrowie psychiczne, tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru,plastyki.
Za nami pierwsze wykonane zadanie, emocją, która nam towarzyszyła było: Zaskoczenie.
Dzieci tworzyły scenki teatralne w których zadaniem było zaskoczyć koleżankę lub kolegę przez rozmowę lub pantomimę. Na koniec wykonaliśmy Drzewo Emocji oraz rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach jakie nam towarzyszą w życiu codziennym.