My jesteśmy "Misie".
Zapewniamy wszystkich,
że nie brakuje nam uśmiechu
 i przezabawnych pomysłów.
Lubimy wszystko co przypomina
zabawę, śpiew, taniec, ruch
 i bardzo, ale to bardzo niewinne psoty.

Lubimy naszą Tęczową Krainę,
tutaj i mały i duży ma pogodną minę!

2021-05-09

6 maja sala Misiów zamieniła się w teatr. Przedszkolaki wzięły udział w teatrzyku kukiełkowym pt." Czerwony Kapturek". Każdy z nich samodzielnie zakupił bilet, a następnie znalazł swoje miejsce na widowni. Po zakończonym teatrzyku zostały wykonane pacynki paluszkowe - zwierzątka. Wszyscy bawili się wspaniale.

2021-04-15

Misie postanowiły zamienić się w małych badaczy. Sprawdzały, które przedmioty pływają po powierzchni wody, a które toną. Dzieci najpierw mówiły czy przedmiot będzie pływał czy utonie, a potem sprawdzaliśmy co się stanie gdy go wrzucimy do wody. Oczywiście nie zabrakło wyciągnięcia wniosków. 

2021-03-14

12 marca 2021 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki.Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, mierzyły długość na różne sposoby. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa „Kry lodowe”. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

2021-03-08

Agilizaur, Tyranozaur, Stegozaur, diplodok. Cóż to za tajemnicze stwory? Dlaczego wyginęły? Jak wyglądała pradawna ziemia? Podczas ciekawych zajęć przedszkolaki przeniosły się w Świat EPOKI JURAJSKIEJ, do czasów gdy żyły DINOZAURY.
Podczas wykonywania zadań dzieci poznały najznamienitszych przedstawicieli rodziny dinozaurów. Dowiedziały się również, co to jest archeologia i paleontologia oraz czym zajmują się te dziedziny nauki. Podczas zajęć nie zabrakło także atrakcji. Mali miłośnicy dinozaurów sami też bawili się w paleontologów. Udali się na własne prace paleontologiczne i samodzielnie wykopywali kości dinozaura. Zabawa z dinozaurami dostarczyła wielu wrażeń.

2021-03-07

24.02.2021 r. Misie uczestniczyły w akcji informacyjno-edukacyjnej pt."Wirusoochrona" zorganizowanej przez Śląski Państwowy Inspektorat Sanitarny.

2021-03-01

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

2021-02-02

Jak co roku w Naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki zamieniły się w swoje wymarzone  postacie. Podczas całego dnia dzieci świetnie bawiły się i tańczyli przy muzyce. Odbył się pokaz strojów, a także wiele pląsów i konkursów m.in. taniec z balonami, zabawy z krzesłami. Tego dnia uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

2021-01-26

Dzieci podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

2020-12-07

4 grudnia br do przedszkola zawitał długo wyczekiwany gość. Św. Mikołaj, bo o nim mowa, został przywitany przez przedszkolaki z naszej grupy piosenką "Siedem reniferów". Następnie Mikołaj każdemu osobiście wreczył prezent. Wszyscy z uśmiechami na ustrach pożegnali Mikołaja i zaprosili znów za rok.

2020-12-06

"Bo najpiekniejsza będzie choinka w sali przedszkolaków..."

W czwartek 3.12 br w naszej grupie pojawiła się choinka. każde z dzieci chętnie pomagało w jej przystrojeniu samodzielnie przywieszajac bombki i inne ozdoby choinkowe.

2020-11-29

25 listopada br. przedszkolaki z grupy Misie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

2020-10-28

Pod koniec października Misie nauczyły się nakrywać do stołu i przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania przy stole.

2020-10-12

Z gotowych figur geometrycznych Misie tworzyły różne kompozycje według własnych pomysłów.

2020-10-08

 Misie powitały jesień. Obserwowały zmieniająca się pogodę oraz zmiany zachodzące w przyrodzie.Poznały różne rodzaje drzew oraz grzybów.Próbowały jabłek, gruszek i śliwek. Potrafią już odróżnić owoce od warzyw. Poznały piosenkę o jesieni, malowały kolczaste jeże oraz samodzielnie wykonały drzewa owocowe. Jesień okazała się bardzo ciekawą porą roku.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach