Marzec w "Wesołych Ludkach"

2023-04-01

Marzec upłynął bardzo szybko, do przedszkola przyjechała pani z gabinetu stomatologicznego by uświadomić dzieciom jak ważne jest dbanie o zęby oraz ich mycie. Parę dni później pojawiło się mobilne planetarium, "Wesołe Ludki" uczestniczyły w zajęciach multimedialnych.

Wszyscy niecierpliwie oczekiwali pierwszego dnia wiosny, w tym dniu wszystkie dzieci przyszły przebrane za żabki. Wspólnie z kolegami z sąsiednich grup pożegnali zimę a pięknymi piosenkami powitali "Panią Wiosnę". Niestety na cieplejsze dni wszyscy muszą jeszcze poczekać, aby w sali zrobiło się wiosennie, dzieci założyły swój własny ogródek oraz uczestniczyły w zajęciach, na których robiły doświadczenia z wiosennymi kolorami.

"W marcu jak w garncu"- przysłowie to obowiązywało cały miesiąc, dzieci wiedziały, że wychodząc na podwórko trzeba się ciepło ubrać.