"Zapal się na niebiesko" #MarzenaDziadkowiec"projekt_Emocja

2022-04-09

"Zapal się na niebiesko" - to akcja w ramach projektu "Emocja", w którym wzięła udział nasza grupa. Związana ona była z obchodzonym 2.04 Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Zobaczyliśmy film edukacyjny przybliżający tematykę autyzmu, różnice w odbieraniu bodźców słuchowych, wzrokowych, dotykowych przez takie dzieci, dowiedzieliśmy się dlaczego kolor niebieski stał się symbolem autyzmu, a co najważniejsze mieliśmy możliwość utwierdzenia się w przekonaniu, że choć każdy z nas jest inny ale każdy w równy sposób zasługuje na szacunek i akceptację. Przeszliśmy boso ścieżkę sensoryczną, która sprawiła dzieciom wiele radości. Na koniec wykonaliśmy plakat - serce z naszymi dłońmi w kolorze niebieskim, który zawisł na drzwiach naszej sali.