Klub zdrowego przedszkolaka

2022-03-13

W dniach 7.03 - 11.03 realizowaliśmy projekt Wojewódzkiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach pt: „Klub zdrowego przedszkolaka”. Jego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. Działania w ramach projektu kierowane do przedszkolaków miały na celu wzbogacenie wiedzy z dziedziny zdrowia, wykształcenia u dzieci postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych. Dzieci słuchały wierszy, opowiadań dotyczących realizowanej tematyki, brały udział w zabawach ruchowych, dydaktycznych, twórczych (słownych, plastyczno-technicznych). Na zakończenie tygodnia, rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, układały historyjkę obrazkową, puzzle, śpiewały piosenkę o zdrowiu, by zdobyć w ten sposób odznakę zdrowego przedszkolaka!