Bezpieczny przedszkolak

2021-09-21

13.09 - 17.09 omawialiśmy temat "Bezpieczna droga do przedszkola. Poznajemy bliżej pracę policjanta". Przypominaliśmy sobie podstawowe zasady zachowania się w pobliżu jezdni, przechodzenia przez ulicę, poznaliśmy niektóre znaki drogowe. Podsumowaniem tygodnia było spotkanie z policjantem. Poznaliśmy bliżej czym na co dzień zajmują się policjanci, jakich narzędzi pracy potrzebują oraz przypomnieliśmy sobie wspólnie jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. Podczas spotkania okazało się, że nie wszyscy jeszcze znają swój adres zamieszkania, dlatego przedszkolaki otrzymały zadanie domowe- wspólnie z rodzicami nauczyć się bądź utrwalić swój adres zamieszkania.