2021-03-28

22 marca Dzień Wody w grupie Wesołe Ludki.

22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w przedszkolu zorganizowaliśmy zajęcia, które uświadomiły przedszkolakom jak duże znaczenie w naszym życiu ma woda. Dzieci dowiedziały się m.in. że człowiek składa się w 70 % z wody, kto potrzebuje wody, jak oszczędzać wodę. Ponadto zbadały możliwość rozpuszczania się wybranych produktów w wodzie. Praktycznie w myśl zasady: "pomóż mi zrobić to samemu" ćwiczyły nalewanie wody i nie wylały ani jednej kropli. Nie zabrakło zabawy ruchowej, podczas której przedszkolaki ustawiały się w kształt: rzeki, kałuży oraz jeziora. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną wydzierankę - kroplę wody.