"Wirusoochrona" - akcja informacyjno-edukacyjna

2021-02-28

W środę 24.02.2021 w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" przeprowadzone zostały zajęcia przypominające podstawowe zasady higieny osobistej, a także zachęcające do zdrowego stylu życia.

Wesołe Ludki zobaczyły jak szybko przenoszą sie bakterię poprzez doświadczenie z użyciem brokatu. Było śmiesznie i świecąco, ale za to przekaz treści dotyczących bakterii i wirusów na pewno trafił do dzieci. Ponadto przedszkolaki wysłuchały opowiadania o bakteriach, wyciągnęły wnioski, ułożyły historyjkę obrazkową o przenoszonych zarazkach, omówiły plakaty promujące akcję o zasadach higieny osobistej, wyrzuciły zużyte chusteczki (woreczki gimnastyczne) do kosza, kolorowały i grały w grę "Wirusy i bakterie".

Poprzez zabawę edukacja jest efektywniejsza i tej tego dnia nie zabrakło.

Ponadto do akcji zostali zaangażowani również rodzice. Wraz ze swoimi pociechami wykonali w domu "Wirusy i bakterie widziane ich oczami". Efekty ich pracy na zdjęciu.