Projekt "Jestem dobrze wychowany"

2020-11-03

W październiku Wesołe Ludki realizowały projekt "Jestem dobrze wychowany".

W dniach 26.10.- 30.10.2020 grupa Wesołe Ludki realizowała projekt: "Jestem dobrze wychowany". Głównym celem projektu było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się. I tak przez cały tydzień przedszkolaki utrwalały zwroty grzecznościowe, budowały swoją kulturę osobistą, dbałość o higienę, uświadamiając sobie jej ważność. Rozmawialiśmy o ubiorze. Uczyliśmy sie nakładać do stołu, składać serwetki na wzór nauki Marii Montessori. Ponadto kształtowaliśmy umiejętności kulturalnego współżycia z innymi wspólnie uczestnicząc w integracyjnych zabawach, przypominając i przestrzegając zasad zgodnego współdziałania w grupie.