Akcja Zdrowo i Sportowo w październiku

2020-11-01

Październik z Akcją Zdrowo i Sportowo to nowe ćwiczenia, kolorowanki, praca plastyczna i porcja wiedzy o zdrowiu.

2 października 2020- zrealizowano konspekt zajęć pt. "Jesień". Na zajęciach przeprowadzono zabawy z piłkami, podczas których dzieci ćwiczyły zwinność, równowagę ciała oraz wzmacniały mięśnie ramion i obręczy barkowej.

9 października 2020 - zrealizowano konspekt zajęć pt. "Zwinne duety". Podczas zajęć dzieci witały się różnymi częściami ciała, szukały pary z takim samym kolorem szarfy, pokonywały tor przeszkód, a także rozciągały się.

Tego samego dnia nazywały także podstawowe umiejętności ruchowe, a swoją wiedzę utrwaliły podczas kolorowania tychże umiejętności.

15 października w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk dzieci wykonany pracę plastyczną pt. "Bakterie" zaproponowaną w scenariuszu Dzień Higieny Velvet.

16 października zrealizowano scenariusz "Dzień Higieny Velvet". "Dzieci zapoznały się ze sposobami dbania o higienę ogólną. Dodatkowo utrwaliły wiedzę o wodzie, która daje życie, i którą należy oszczędzać. Zajęcia zostały utrwalone podczas kolorowania Misia Velvetusia, który radzi jak myć rączki.

23 października w ramach Akcji Zdrowo i Sportowo dzieci brały udział w zabawie ruchowej na specjalnie przygotowanej macie: "Gra stopy - dłonie".

30 października zrealizowano scenariusz "Figury geometryczne". Podczas zajęć dzieci wzmacniały siłę mięśni, nazywały figury geometryczne, a także rozwijały koncentracje. Przykładowe zadania to:

- swobodne podskoki po sali i na sygnał nauczyciela tworzenie różnych rozmiarów koła (kilkuosobowe lub w parach);

- wykonywanie określonych ćwiczeń na bokach kwadratu i trójkąta: marsz tyłem lub przodem, przejście na czworakach, krok odstawno - dostawny;

- naśladowanie ćwiczeń prezentowanych przez nauczyciela: stanie na jednej nodze, "koci grzbiet", rozciąganie.