Początek roku - wycieczka

2023-09-27

19 września 2023r. nasza grupa razem z "Podróżnikami" rozpoczęła nowy rok szkolny wycieczką do "Centrum Pasterskiego" w Koniakowie. Dzieci mogły zobaczyć owce i kozy zamieszkujące w centrum, następnie wszyscy uważnie słuchali pani, która opowiadała jak wyrabia się sery, skąd bierze się wełna i do czego można ją wykorzystać. Podczas "góralskiej lekcji" odbyła się degustacja serów, następnie wszyscy udali się na obiad do karczmy "Ochodzita", gdzie zjedli pyszne naleśniki. Ostatnim punktem dnia był "Dream Park" w Ochabach, gdzie przedszkolacy podziwiali ogromne dinozaury jak i mnejsze, żywe zwierzęta. W parku dzieci bawiły się doskonale, korzystały ze sprzętu na dużym placu zabaw, przechodziły przez labirynt luster, oglądały bajkę w kinie, tworzyły budowle i wiele innych rzeczy.