2023-02-06

Styczeń w Plastusiach

plastusie

W styczniu Plastusie wybrały się na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” na które zaprosili nas dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Kolejne wyjście to spacer do kina na bajkę „Kierunek księżyc”. Oba wydarzenia bardzo podobały się dzieciom, a Panie były dumne z grzecznego i kulturalnego zachowania przedszkolaków.

W przedszkolu zostały zrealizowane kolejne zajęcia z „Klucza do uczenia się - moduł Logika”. Dzieci tworzyły uporządkowane ciągi do obrazowania związków pomiędzy niewidzialnymi cechami a także tworzyli drzewa decyzyjne, prezentując pozytywne i negatywne konsekwencje zdarzeń.

W ramach projektu „#20 minut dla matematyki” przedszkolaki utrwalały wiadomości związane z nazwami pór roku, miesięcy oraz dni tygodnia. A także utrwalały liczby. Ponadto w czasie ferii do projektu dołączyli rodzice ćwicząc z dziećmi zadania matematyczne w domu. Laura i Iga wysłały do nas zdjęcia z segregowania skarpetek, układania książek oraz wspólnych gier planszowych.