Projekt "#20 minut dla matematyki "

2022-12-29

Projekt "#20 minut dla matematyki" w grudniu

Projekt "#20 minut dla matematyki"

W grudniu Plastusie systematycznie ćwiczyły umiejętności matematyczne, tym razem łącząc je z aktywnością plastyczną. Przedszkolaki utrwalały orientacje na kratce papieru. Tworząc prostą pracę plastyczną z wykorzystaniem plasteliny dzieci pokazały, że wiedzą gdzie jest góra, dół, prawa czy lewa strona. Podczas zabaw z figurami geometrycznymi utrwalały ich nazwy. A także rozwijały wyobraźnie i kreatywność tworząc z nich pracę plastyczną. Miesiąc zakończyliśmy ćwiczeniami z rytmów. Dzieci powtarzały i kontynuowały rytmy ułożone w szlaczki, rytmy wyklaskiwane, rytmy ćwiczeń ruchowych a także rytmy tego co usłyszały.

Zabawy w których dzieci biorą aktywny udział są najlepszym sposobem zdobywania i utrwalania wiedzy.