Kampania Przytul Dziecko

2022-10-18

"By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu”. - Virginia Satir

Grupa Plastusie zrealizowała I część kampanii Przytul Dziecko, której misją jest poprawa jakości życia dzieci. Podczas zajęć rozwijaliśmy integrację sensoryczną (proces , w którym mózg rozpoznaje, porządkuje oraz interpretuje bodźce i integruje je z dotychczasowymi doświadczeniami). Dzieci m.in. masowały się piłeczkami z wypustkami. Ponadto bawiły się rozwijając swoją kreatywność np. ilustrując swoje samopoczucie wprawiając wodę w ruch. Przed nami kolejne zajęcia, które dostajczają dzieciom wiele pozytywnych doświadczeń.