Październik w Plastusiach

2021-11-07

W październiku w naszej grupie wiele się działo.

11 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dowiedzieliśmy się jak ważne są drzewa w naszym życiu.  Podczas zabawy naśladowczej odegrywaliśmy rolę drzewa, następnie dowiedzieliśmy się, że drzewa żyją, kto mieszka oraz  co jest zrobione z drzew.

Dodatkowo realizowaliśmy część projektu "Tęczoludek uczy i ostrzega" . Podczas tygodnia zajęć uczyliśmy się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, co oznaczają poszczególne znaki drogowe, a także wykonaliśmy makietę drogi.  Odwiedziła nas również policjantka, która opowiedziała nam o swojej pracy oraz sprawdziła naszą wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy z nas mogł zobaczyć  na żywo jak wygląda strój policjanta.

Październik to miesiąc, w którym bardzo dużo rozmawialiśmy na tematy związane z jesiennym lasem i jego darami. Podczas jednych z zajęć wykonaliśmy ścieżkę sensoryczną z materiałów które można znaleźć w lesie (kasztany, żołędzie, patyki, kora itd). Chętnie przechodziliśmy przez nią na boso.