2023-05-09
CERTYFIKATY

W tym roku szkolnym nasza grupa brała udział w ogólnopolskich projektach:„Zabawa ze sztuką”, "Z ekologią na Ty” oraz „English Special days”.

Dzieci bardzo chętnie realizowały zadania, a dzięki temu wzbogacały wiedzę na temat ekologii, sztuki oraz poznawały tradycje świąt zarówno tych w Polsce jak i w Anglii.

W projekcie „Zabawa ze sztuką” dzieci poznały takie techniki malarskie jak twal (malowanie linią), monochromatyzm. Tradycyjny pędzel zastępowaliśmy pomponikami, gąbkami, a farbę-kawą.

Z kartonu, plastiku, darów natury tworzyliśmy „sztukę użytkową”.

Lepiliśmy z plasteliny, masy solnej oraz budowaliśmy z klocków miniatury wybranych symboli architektonicznych.

Z kolei w projekcie „English Special Days” zrealizowaliśmy dni takie jak: „Autumn day” (Dzień jesieni), „Pumpkin Day” (Dzień dyni), „The Dot Day” (Dzień kropki), „Teddy Bear's Day” (Dzień misia), „International Tree Day” (Dzień Drzewa), „Women's Day” (Dzień kobiet), „Math Day” (Dzień matematyki), „Saint Patrick's Day” (Dzień św. Patryka).

W projekcie „Z ekologią na Ty” stworzyliśmy Kodeks Ekologa, sadziliśmy zioła, rozmawialiśmy na temat wody i jej znaczenia w naszym życiu. Wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata”, obchodziliśmy Dzień Drzewa, wykonaliśmy eko ozdoby na choinkę. Uczyliśmy się jak segregować odpady, zorganizowaliśmy i przygotowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania oraz konkurs wiedzy z ekologii wykonaliśmy plakat obiegu wody w przyrodzie.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę podczas realizacji zadań!