Marzec w Krasnoludkach

2021-03-31

Marzec był dla nas bardzo intensywnym miesiącem. Poznaliśmy bliżej czym jest teatr, jak powstaje spektakl, wykonaliśmy kukiełki, tworzyliśmy teatrzyki. Założyliśmy "zielony kącik w sali" i obserwowaliśmy co dzieje się z naszymi nasionami. Pod koniec marca na naszym parapecie zaczęło robić się naprawdę zielono. Uczyliśmy się razem z Tęczoludkiem jakie mogą być zagrożenia ze strony ludzi, roślin i zwierząt, co robić w trudnych sytuacjach, jak się zachować. Obchodziliśmy Dzień Matematyki, witaliśmy Panią Wiosnę, uczyliśmy się jak być małymi ekologami. W ramach akcji "Niebo-ziemi, niebu-ziemia..."  wykonaliśmy kartki świąteczne dla osób samotnych i bezdomnych.