Akcja edukacyjno-informacyjna "Wirusoochrona" #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

2021-03-02

Nasza grupa włączyła się w akcję informacyjno - edukacyjną pn. "Wirusoochorna". W ramach akcji dzieci przypomniały sobie jak dokładnie i prawidłowo myć ręce, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą, co robić by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów, jak prawidłowo się odżywiać, ubierać odpowiednio do pogody. Czytaliśmy wspólnie tekst obrazkowo-wyrazowy "Dbamy o zdrowie", rozwiązywaliśmy krzyżówkę, omawialiśmy plansze dotyczące tematyki. Kolorowaliśmy obrazki i wspólnie stworzyliśmy w sali gazetkę "Wirusoochrona". Rodzice również aktywnie włączyli się w akcję, tworząc z dziećmi prace płaskie i przestrzenne dotyczące omawianej tematyki. Dziękujemy i gratulujemy pomysłów!