#20 minut dla matematyki - realizacja projektu we wrześniu

2022-10-09

We wrześniu przedszkolaki z naszej grupy rozpoczęły realizację projektu. Podczas codziennych zabaw starali się rozwijać umiejętności matematyczne. Wspólnie uczyliśmy się przeliczać osoby w grupie, różne przedmioty do przodu, do tyłu, co dwa.  Przedszkolaki korzystając z darów jesieni tworzyły rytmy oraz klasyfikowali kasztany, żołędzie, liście w  zbiory. Ćwiczyliśmy również orientację przestrzenną Przedszkolaki oglądały w lustrze swoją twarz i dokładnie nazywały jej części uwzględniając symetrię. Wiele razy indywidualnie i w parach wskazywaliśmy np. gdzie są plecy, a gdzie szyja, poznaliśmy też takie nazwy jak łydki i śródstopie. Utrwalały nazwystron ciała: prawa i lewa.