Tęczoludek wprowadza w świat Tęczowej Krainy

2021-09-30

Projekt "Tęczoludek wprowadza w świat Tęczowej Krainy"

We wrześniu w przedszkolu realizowaliśmy projekt "TĘCZOLUDEK WPROWADZA W ŚWIAT TĘCZOWEJ KRAINY". Przez cały tydzień przedszkolaki bawiły się wraz z Tęczoludkiem. Śpiewaliśmy hymn przedszkola, stworzyliśmy siatkę pojęć związaną z przedszkolem, tworzyliśmy prace plastyczne, utrwalaliśmy kierunki, tańczyliśmy i ćwiczyliśmy. I najważniejsze dzieci zostały pasowane na "Bystrzaka".

A oto bajka jaką stworzyły Bystrzaki:

„Przygoda Tęczoludka”

Tęczoludek mieszka w Przedszkolu nr 42 „Tęczowa Kraina”. Odwiedza dzieci z każdej grupy i bawi się z nimi. Bawi się autkami, pociągami i klockami. Pewnego dnia Tęczoludek wyszedł sam na spacer i się zgubił. Dzieci zauważyły, że go nie ma i postanowiły go poszukać. Najpierw przeszukały całe przedszkole, ogród przedszkolny, ale go nie znalazły. Smutek ogarnął przedszkolaków, niektóre dzieci płakały i nadal szukały, ale nigdzie go nie było. Tęczoludek także był smutny i tęsknił za przedszkolakami. Dzieci z paniami postanowiły wyruszy na poszukiwania do: parku, lasu, sklepu, na łąkę, nad staw i do miasta. Grupa „ Bystrzaki” wyruszyła do lasu. Szli, szli mijali drzewa, widzieli grzyby, kwiaty, pająki, mrówki, muchomory, motyle, jeżyny, krzaki borówek, komary i jeża, aż nagle usłyszeli cichy głos wołający: „ ratunku, pomocy”. Przyjrzeli się, a tuż obok pod drzewem leżał Tęczoludek. Był wystraszony, brudny, zziębnięty i zmęczony, ale gdy zobaczył dzieci to się ucieszył i skakał z radości. Pobiegł do dzieci z grupy „ Bystrzaki” i się do nich przytulił. Powiedział: „ dziękuję” i „kocham Was”. „Bystrzaki” wzięły Tczoludka i poprosiły, żeby więcej sam nie wychodził poza teren przedszkola. Po powrocie razem bawili się wesoło.