PROJEKT: "KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA"

2022-03-06

W dniach 28 luty- 04 marzec na zajęciach realizowaliśmy projekt Wojewódzkiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach pt: „Klub zdrowego przedszkolaka”, którego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia.

W ramach zajęć przedszkolaki rozmawiały przy ilustracjach, uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wzięły udział w demonstracji prawidłowego mycia rąk, słuchały wierszy i opowiadań, rozwiązywały zagadki oraz wykonały różnorodne prace plastyczne. Pamiętaliśmy również, o tym, że sport to zdrowie. „Biedronki” chętnie uczestniczyły w zabawach i zajęciach ruchowych.

Podsumowaniem projektu był quiz o zdrowym stylu życia. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie! Każde dziecko zdobyło medal „Klubu zdrowego przedszkolaka”.