2021-04-07

W marcu.....

tulipany i kwiatki w doniczkach, nasiona i doniczki z ziemią

W marcu świętowaliśmy urodziny naszej najstarszej koleżanki Igi, było "Sto lat", składanie życzeń, poczęstunek i upominek dla solenizantki. Poznaliśmy przysłowie "W marcu jak w garncu" i "ulepiliśmy" marcową pogodę. Przyszedł czas na wiosnę w naszej sali, dlatego też stworzyliśmy piękny kącik przyrody i obserwowaliśmy wzrost naszych roślin. Nauczyliśmy się czego potrzebują roślinki do życia, poznaliśmy i śpiewaliśmy piosenkę o panu ogrodniku. Robiliśmy także eksperymenty z wodą, barwiliśmy ją na różne kolory, sprawdzaliśmy jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie toną. Nie zabrakło nam także zabaw matematycznych, szczególnie w obchodzonym przez nas Dniu Matematyki, do zabaw tych  posłużył nam "wiatrak matematyczny" i wiele innych układanek i gier dydaktycznych. Były również zabawy z rytmami i "kosmiczne" malowanie farbami.