"Woda nie tylko w kranie"

2024-03-11
szklanka wody

W marcu nasza placówka przystępuje do realizacji projektu Polskiej Akcji Humanitarnej dotyczącej uświadamiania znaczenia wody dla świata.

Dzieci wezmą udział w zajęciach: „Woda nie tylko w kranie”, których celem jest:

- zwiększenie świadomość ilości wody używanej w codziennym życiu,

-  zdobycie informacji, że  do produkcji wielu rzeczy wykorzystywana jest woda,

- przypomnienie, że ograniczając konsumpcję, oszczędzają wodę.

Podczas zajęć dzieci zobaczą w jaki sposób ludzie na świecie zdobywają wodę, uświadomią sobie, że woda jest najważniejszym skarbem na świecie, jest potrzebna ludziom, zwierzętom, roślinom, że bez wody nie ma życia.

Grupy w trakcie zajęć będą miały okazję zobaczyć  ile wody zużywa się w czasie produkcji ubrań i zabawek – wspólnie zastanowimy się, czy faktycznie te wszystkie rzeczy, które mamy w naszych domach są nam potrzebne.

Etapem końcowym zajęć będą zabawy smakowe – dzieci będą kosztowały i porównywały wody z różnych źródeł – z butelek, oraz wody z naszego przedszkolnego dystrybutora. Celem działań jest uświadomienie dzieciom konieczności rezygnacji z plastikowych butelek (zaśmiecanie planety, trucie zwierząt) na rzecz butelek z filtrem wielokrotnego użytku, lub dystrybutorów wody, takich jakie są w naszym przedszkolu. Dzieci z wykorzystaniem owoców będą robiły wody smakowe.

W przedszkolu znajdują się dwa dystrybutory wody, które zapewniają stały dostęp do świeżej wody.