Klucz do uczenia się - moduł literacki

2022-01-26

"Klucz do uczenia się" - moduł literacki. Program ten realizuje określony zestaw procedur, które mają pomóc małym dzieciom w rozwinięciu upodobania do słuchania bajek, poznanie baśniowego języka oraz dogłębne zrozumienie struktury opowiadania. To wszystko przy pomocy konkretnego zestawu procedur, znanych jako “modele wizualne”. Małym dzieciom największą trudność sprawia zapamiętanie struktury opowiadania. Model wizualny to plan odtworzenia bajki. Celem dla nauczyciela jest wspieranie dziecka w odtwarzaniu modeli wizualnych stworzonych przez nauczyciela i następnie, stopniowo, umożliwienie dziecku stworzenia swoich własnych modeli wizualnych. Gdy dziecko pozna strukturę opowiadania, nabywa umiejętności jej aktywnego odtworzenia. W naszej grupie program ten realizujemy raz w tygodniu. Dzieciom bardzo podoba się ta forma poznawania i analizowania kolejnych bajek. Poniżej kilka zdjęć z jednych takich zajęć.