Akcja edukacyjno-informacyjna "Wirusoochrona" #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

2021-03-02

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej realizowanej na terenie województwa śląskiego pod nazwą"Wirusoochrona". Powstała ona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Poruszone zostały następujące zagadnienia:
-prawidłowa higiena rąk;
-podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
-podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
-inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

Szczegóły w zakładkach każdej grupy.

Poniżej kilka zdjęć prac, które dzieci zrobiły z rodzicami w domu, a które można podziwiać w holu przedszkola.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, aktywny udział w akcji, ciekawe pomysły, włożony trud.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach