Akcja Zdrowo i Sportowo - listopad

2020-12-05

Listopad z AKCJĄ ZDROWO I SPORTOWO to kolejna porcja wiedzy i ćwiczeń ogólnorozwojowych.

W ramach Akcji Zdrowo i Sportowo w listopadzie:

• Rozmawialiśmy co trzeba robić, aby być zdrowym na podstawie plakatu z akcji "Jestem zdrowy/a". Wesołe ludki wiedzą już, że

- należy pamiętać o śniadaniu, jedzeniu warzyw i owoców oraz piciu wody,

- pamiętają o ćwiczeniach sportowych i codziennej aktywności fizycznej,

- wiedzą, że spanie odpowiedniej ilości godzin jest bardzo ważne,

- pamiętają o higienie, myciu rąk, zębów i dbaniu o swoje ciało.

•  W ramach edukacji zdalnej do dzieci i ich rodziców został przesłany plakat "A może spacer?", który informuje o korzyściach płynących ze spacerowania.

• Zrealizowano scenariusz "Polska". Zajęcia ogólnorozwojowe miały na celu wzmocnić mięśnie, podnieść ogólną sprawność organizmu a także ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową

• Zrealizawano scenariusz "Legendy polskie". Dzieci ćwiczyły swoją sprawność fizyczną podczas zmodyfikowanej zabawy "Baba Jaga patrzy" - Raz dwa trzy Bazyliszek patrzy. A także zamienili się w kaczuszki chodząc w parach w pozycji kucnej z koroną na głowie pokonywali tor. W zabawie Pana Twardowskiego musieli jak najszybciej wskoczyć na Księżyc, czyli do koła. Rozwijanie sprawności fizycznej w połączeniu z zabawą daje pozytywne efekty a także chęci do ćwiczeń rozciągających, które zakończyły zajęcia.