2020-11-08

5 listopada "Dzień Postaci z Bajek"

5 listopada Dzień Postaci z Bajek

5 listopada grupa Wesołe Ludki miała mnóstwo zadań do wykonania. A to dlatego, że do przedszkola zadzwoniła Królowa Bajek i poinformowała o tym, że zła czarownica Bambaryca w swej złośliwości wtargnęła w świat bajek i poprzekładała strony w książkach. Postacie z bajek są teraz zagubione i proszą o pomoc dzieci, bo źle im w nie swoich bajkach. Czarownica zostawiła zadania do wykonania. A przedszkolaki dzielnie i sprawnie je wykonały:

- bawiły się z animacyjną chustą,

- układały bajkowe puzzle,

- klasyfikowały, czyli bawiły się w skojarzenia dotyczące rekwizytów z wybranych bajek,

- naśladowali postacie bajkowe,

- pomagały Kopciuszkowi w rozdzieleniu grochu i ciecierzycy, ćwicząc sprawność manualną,

- rozwiązywali zagadki,

- ćwiczyli szybkość i refleks w zabawie z jabłkiem, które uspało Śpiącą Królewnę,

- malowały farbami.

Brawa dla nich :-)