2024-04-27
kwiecien
22 kwietnia był " Światowy Dzień Ziemi", na zajęciach rozmawialiśmy jak dbać o naszą planetę. Uczyliśmy się segregować śmieci, rozmawialiśmy o ochronie przyrody. Na multimedialnej macie edukacyjnej uczestniczyliśmy w grach i zabaw dotyczących ekologii.
Na gimnastyce rozwijaliśmy sprawność ruchową, spacerowaliśmy ścieżką sensoryczną, uczyliśmy się również jak się zrelaksować i wyciszyć
Codziennie braliśmy udział w ciekawych zabawach, oglądaliśmy podwodny świat przez okulary 3d. Uczyliśmy się jak dbać i chronić morza i oceany przed zanieczyszczeniami.
W kwietniu odwiedziliśmy gabinet weterynaryjny, poznaliśmy jak wyglada praca weterynarza, jak dbać o nasze domowe zwierzaki. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za możliwość odwiedzin
Do przedszkola zawitał teatrzyk z przedstawieniem: "Niezwykłe przygody kota i Karoliny" z zaciekawieniem obserwowaliśmy grę aktorów.
Rozmawialiśmy również o Polsce, symbolach narodowych naszego kraju, miastach. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z naszą ojczyzną.
W ten wiosenny czas prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze związane z obecną porą roku.