2024-04-21
DZień kobiet

Marzec dla Marzycieli był bardzo aktywny. W pierwszym tygodniu marca przeniesliśmy się do świata dinozaurów. Poznawaliśmy nazwy dinozaurów, które żyły wiele milionów lat temu. Sprawdzaliśmy również co znajduje się w jaju dinozaura za pomocą latarki, a także uczestniczyliśmy w zabawach matematycznych i ruchowych o tej tematyce.

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynką drobne upominki i pięknie zaśpiewali sto lat.

Wspólnie uczestniczyliśmy w Dniu Matematyki bawiąc się w zabawy matematyczne, a także braliśmy udział w zajęciach na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań zorganiozwanych przez p. Magdę -pedagoga specjalnego.

Marzyciele powitali również wiosnę. Uczyliśmy się piosenki, tworzyliśmy kącik przyrody zasiewając i sadząc roślinki w doniczkach. Dowiedzieliśmy się również co oznacza przysłowie "W marcu, jak w garncu".

Braliśmy także udział w naszym przedszkolnym przeglądzie piosenki w języku angielskim „English Festival”. Każda z grup zaprezentowała wybraną piosenkę przed koleżankami i kolegami z przedszkola.

Na koniec miesiąca przykicał do nas zajączek pozostawiając prezenty dla nas na przedszkolnym korytarzu. Każdy z chęcią szukał swojego koszyczka z niespodzianką.